Pierwszy polski butelkomat i konsola w jednym

Multimedilny odbieracz niepotrzebnych butelek w każdym supermarkecie? Może tak być całkiem niedługo. Startup WAAM stworzył pierwszy polski automat do przyjmowania butelek zwrotnych. Urządzenie różni się tym od szarych, brzydkich maszyn znanych z zachodnich sklepów, że działa jak konsola do gier.
Systemy kaucjonowania butelek funkcjonują już w innych krajach w Europie. Automaty przyjmujące zużyte butelki zwykle ograniczają się do wypłacania kaucji za nie. Twórcy polskiego projektu skoncentrowali się na znalezieniu takiego rozwiązania, które bardziej zachęci ludzi do oddawania butelek. Dlatego automat współdziała z dedykowaną aplikacją, która sprawia, że zwracanie zużytych butelek będzie nie tylko pożyteczne i korzystne dla naszej kieszeni, ale i zabawne.

Pomysłodawcy, absolwenci Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej ukończyli gospodarkę odpadami. Ich projekt został uznany za jeden z trzech najlepszych startupów w kategorii Environment podczas European Startup Days, które odbywało się w ramach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Znalazł się również w finałowej osiemnastce startupów, które prezentowano na głównej scenie katowickiego Spodka. „Dziennik Zachodni” natomiast przyznał WAAM tytuł jednego z trzech najciekawszych startupów prezentowanych podczas tego wydarzenia.

Miejmy nadzieję, że uznanie przełoży się na konkretne wsparcie finansowe i projekt zostanie wcielony w życie.

Inny ciekawy system z dziedziny zagospodarowania odpadów: Miasto Wieluń punktuje za śmieci

2019-05-28T14:24:10+00:00 Maj 28th, 2019|recykling|0 Comments

Dodaj komentarz